Często zadajecie mi pytana „gdzie kupiłeś…”, „ile kosztuje…”, „gdzie najtaniej dostanę…”, a w miejsce trzech kropek wstawiacie nazwę gry czy sprzętu komputerowego. Z uwagi na zbliżające się święta i świąteczną promocję serwisu Ceneo, w poniższym tekście postaram się odpowiedzieć na te pytania. Dodatkowo dowiecie się jak łatwo znaleźć świąteczny prezent dla najbliższych na naszą kieszeń 😉

Zacznijmy od pomysłów na prezent świąteczny. Z pomocą przychodzi nam w tym roku serwis Ceneo, w którym jak widać na poniższym obrazku…

Ceneo

…znajdziemy odpowiedni prezent dla każdego mężczyzny już za 30,00zł xD Zachęcam do zajrzenia na SPECJALNIE PRZYGOTOWANE STRONY, z prezentami dla każdego w różnych przedziałach cenowych:

[qd_list]

[/qd_list]
Jeśli kwestię świątecznych zakupów mamy już rozwiązaną zajmijmy się może tematem zakupów sprzętu komputerowego (i nie tylko). Po pierwsze zakupy zazwyczaj robię przez internet LUB co najmniej przez internet staram się sprawdzić ceny i dostępność produktów w sklepach. Wiele osób nie ma zaufania do sklepów internetowych, boi się robić w nich zakupy obawiając się utraty pieniędzy czy danych karty kredytowej. Z pomocą przychodzą nam porównywarki cenowe, z których jedną właśnie jest Ceneo. Dlaczego porównywarki cenowe? Dzięki nim jesteśmy w stanie w kilka minut:

1. Poznać najniższą dostępną cenę poszukiwanego produktu
2. Zweryfikować sklep, w którym będziemy kupować
3. Jeśli nas to interesuje, poznać opinię innych o kupowanym produkcie
4. Sprawdzić gdzie w mojej okolicy kupię dany produkt

Proste? Na poniższym przykładzie sprawdźmy jak to zrobić:

Ceneo

Po wpisaniu w polu wyszukiwania na stronie Ceneo.pl nazwy produktu i wybraniu go z listy powinniśmy zobaczyć okno jak powyżej. Pierwszą rzeczą, którą robimy w przypadku sprzętu komputerowego jest zweryfikowanie czy model, który oglądamy to ten właściwy. Przy nazwie produktu podany jest jego uniwersalny kod (1), który wpisany do wyszukiwarki Google pozwoli nam na sprawdzenie w innych sklepach czy na stronie producenta parametrów danego sprzętu. Kolejna sprawa to cena (2) i koszty wysyłki. Jak widzimy na obrazku cena wraz z wysyłką w sklepie Agito wynosi 2361 zł (1), jednak kilka sklepów niżej znajduje się sklep Morele (3) z ceną niższą. Warto na to zwrócić uwagę ponieważ oba sklepy cieszą się dobrą opinią (4) i nie ma przeszkód żeby kartę kupić taniej w sklepie Morele. Dodatkowo możemy sprawdzić opinie i recenzje produktu (5). Po wybraniu sklepu klikamy w przycisk „Idź do sklepu” i na jego stronie dokonujemy zakupu.

Często jednak nie interesuje nas zakup przez internet. Tutaj również przydaje się wyszukiwarka Ceneo.

Ceneo

Po kliknięciu w przycisk „KUP LOKALNIE” (1) wyświetla nam się mapa sklepów. Dzięki mapie jesteśmy w stanie szybko odnaleźć sklepy w naszej okolicy (2) w których możemy dokonać zakupu od ręki.

W jakich sklepach internetowych kupuję najczęściej sprzęt komputerowy? Oto ich lista: Agito, Komputeronik, Morele, ProLine, RTV Euro AGD, Media Markt, Saturn, X-KOM. Istnieje wiele innych sklepów. Niektóre o wiele tańsze. Należy jednak zwrócić uwagę na dostępność towaru w magazynie sklepu! Najtańsze sklepy często zamawiają towar dopiero po naszym zakupie co znacznie wydłuża czas oczekiwania. Sklepy z powyższej listy nie stosują takich praktyk!