Sou Shibo

Kim jestem?

Na początek przydałoby się kilka podstawowych informacji na mój temat. Nazywam się Jasiu (Jan, Janek…), ale w internetach znany jestem jako Sou (Sou Shibo, soushibo, Shibosu). Urodziłem się w 1986 roku w Gliwicach i do dziś tutaj mieszkam i pracuję.  Jak większość moich kolegów po skończeniu liceum udałem się na studia na Politechnice Śląskiej gdzie po 5 latach ukończyłem studia magisterskie. Kolejne 3 lata spędziłem pracując jako inżynier. W 2014 natłok pracy związany z rozwojem kanału YouTube oraz Twitch pomógł mi podjąć decyzje o przejściu na pełnoetatową pracę influencera. W 2017 roku chęć rozwoju osobistego przyniosła kolejne zmiany. Swoją działalność w serwisach społecznościowych odłożyłem na drugi plan i objąłem stanowisko Community PR Managera na obszarze CEE w firmie NVIDIA.

Jutuby

Swoją przygodę z YouTube zacząłem w okolicach czerwca 2011 roku.  Od filmów prezentujących gry MMORPG. Wkrótce potem premierę miała gra Battlefield 3 (Pole Bitwy 3) i to ona na długi czas zdominowała mój kanał. W pewnym momencie zacząłem też podróżować po  imprezach gamingowych czego efektem była pokaźna ilość relacji z różnych tego typu wyjazdów. W tym okresie na moim kanale umieszczałem na przemian filmy z gier oraz VLOGi. Od 2013 roku jestem również aktywnym użytkownikiem serwisów dla streamerów (Twitch.tv) gdzie prowadzę audycję na żywo. Aktualnie jest to moje hobby, któremu jednak poświęcam znaczną ilość swojego czasu.

Społeczność

Dzięki rozwojowi swojego hobby regularnie mam kontakt z setkami widzów. Społeczność, która zebrała się w okół moich kanałów zawsze była dla mnie ważna. Odpisywanie na prawie wszystkie wysyłane do mnie wiadomości czy wdawanie się w dyskusję w komentarzach pod filmem było i jest dla mnie naturalną rzeczą. Liczę, że w przyszłości mimo zwiększającej się liczby widzów i natłokowi pracy zawodowej, tego typu kontakty dalej będą możliwe do utrzymywania.

Offline

Czasem zdarza mi się odejść od komputera, a gdy już tak się stanie najchętniej wyjechałbym gdzieś daleko. Niestety aktualnie z uwagi na pracę jest to bardzo utrudnione. Wyjazdy jak za czasów studenckich (Alaska, Ekwador, Indie) są aktualnie  praktycznie niemożliwe do zrealizowania.  Niemniej jednak jeśli tylko nadarzy się okazja biorę plecak, kamerę i jadę!:D

IMG_0782_Fotor_Collage