Alerty

Jednym ze sposobów uatrakcyjnienia swojego strumyka i zwiększenia kontaktu z jego uczestnikami są alerty czyli powiadomienia o nowych Followerach i Subskrybentach. Alert jest pojawiającym się na ekranie napisem z nickiem Followera/Subskrybenta, któremu często towarzyszy wybrany przez nas dźwięk. Efekt ten bardzo łatwo uzyskać postępując zgodnie z poniższymi krokami:

NightDev

1
Po pierwsze wchodzimy na stronę twórców skryptu www.NightDev.com. Z górnego paska wybieramy czy chcemy przygotować alert dla Followersów czy dla Subskrybentów.

2
Następnie w przypadku korzystania z programu Open Video Broadcaster klikamyprzycisk „INSTALL FOR OBS”. Kroki dla innych programów są opisane kawałek niżej w tym samym poradniku.

3
Następnie pobieramy plugin CLR Browser dla programu OBS. Pobraną paczkę rozpakowujemy i instalujemy klikając dwukrotnie w plik „install.bat”. Jesli wszystko zrobiliśmy poprawnie plugin został dodany do OBS.

4
W kolejnym kroku podajemy nazwę naszego użytkownika Twitch.tv oraz dobieramy opcję graficzne. Możemy dodać również plik audio w formacie OGG nie dłuższy niż 10 sekund.

5
W tym momencie otrzymujemy link do naszego alertu, który wykorzystamy w programie OBS. Zgodnie z informacją podaną na ekranie dodanie frazy „&preview=true” na końcu linku spowoduje, że będzie możliwe jego testowanie bez czekania na akcję widzów. „Podgląd” alertu w przypadku dodania „prewiev” jest widoczny przy dodawaniu efektu do sceny w OBS oraz w momencie zmiany scen dzięki czemu możemy dopasować efekt. Po uzyskaniu zamierzanego efektu zalecam usunięcie „&preview=true” inaczej „test” alertu będzie nam się pojawiał co chwile na ekranie 🙂

6
Krok 4/5 pomijamy 🙂 No chyba, że znacie się na CSS’ie.

7
Gotowe! Należy pamiętać o skopiowaniu linka z kroku 3/5!!! Zaraz będziemy go używać.

8
Uruchamiamy program Open Video Broadcaster i dodajemy nowe „Źródło obrazu” „CLR Broawser”.

9
W oknie wtyczki (właściwości) dodajemy link z punktu 3/5 strony NightDev. Zmieniamy również opcje „Dimensions” na 580 oraz 110 zgodnie z powyższym screenem.

10
GOTOWE! Po zatwierdzeniu pojawi nam się na chwilę nasz alert testowy (wyłacznie jeśli dopisaliśmy na końcu linka  „&preview=true”. Wszystko powinno już działać bez naszej dodatkowej ingerencji.

NightDev, xSplit i inne

W przypadku innych programów (np xSplit) nie posiadających wtyczki CLR Browser musimy skorzystać z opcji kluczowania koloru (chroma key, keying) zawartej w programie.

11
Na stronie NightDev po wybraniu projektu (Follower lub Subscriber alert) klikamy w przycisk „for other software”. W kroku 1/5 klikamy przycisk „NEXT”.

12
W kolejnym kroku podajemy nazwę naszego użytkownika Twitch.tv oraz dobieramy opcję graficzne. Możemy dodać również plik audio w formacie OGG nie dłuższy niż 10 sekund.

13
W tym momencie otrzymujemy link do naszego alertu, który wykorzystamy. Zgodnie z informacją podaną na ekranie dodanie frazy „&preview=true” na końcu linku spowoduje, że będzie możliwe jego testowanie bez czekania na akcję widzów. „Podgląd” alertu w przypadku dodania „prewiev” jest widoczny przy każdym odświeżeniu strony internetowej z naszego „Hosted URL”.

14

Po wpisaniu „Hosted URL” do naszej przeglądarki otrzymujemy stronę z naszym alertem. Teraz w naszym programie dodajemy fragment okna z alertem do naszejn sceny a następnie przy użyciu funkcji kluczowanie koloru ( keying, chroma key) wycinamy z tła kolor zielony. GOTOWE!:)